فورد F150 ترمور ۲۰۲۴

جهت مشاهده گالری 4wd کلیک کنید

برای مدل ۲۰۲۴، نسخه‌های آفرودی F150 یعنی رپتور و ترمور به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده‌اند که توانایی‌های بیراهه نوردی آن‌ها را افزایش می‌دهد.

طی فیس‌لیفت فورد F150، نسخه‌های آفرودی این پیکاپ یعنی ترمور و رپتور هم به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده‌اند. هردوی این نسخه‌ها در قسمت جلو دستخوش تغییراتی شده و نمای تهاجمی‌تری پیدا کرده‌اند. روی کاپوت رپتور مدل ۲۰۲۴ کاور پلاستیک برجسته‌ای کار شده که خاص این مدل است. فورد همچنین برای این پیکاپ آفرودی رنگ سبز جدید و گرافیک جدید RAPTOR روی گلگیرهای عقب را هم ارائه کرده است.

فورد برای رپتور مدل ۲۰۲۴ سپر ماژولار جدیدی را تدارک دیده است که برای نصب لوازم جانبی بیشتری طراحی شده است. علاوه بر این، در نمونه‌های مجهز به لاستیک‌های ۳۷ اینچی، قسمت انتهایی طرفین سپر جلو کوچک‌تر شده که به گفتهٔ فورد نه‌تنها ظاهر پیکاپ را تهاجمی‌تر می‌کند بلکه توانایی‌های آن را هم در مسیرهای ناهموار افزایش می‌دهد. این پیکاپ آفرودی همچنین به کمک‌فنرهای Duel Live Valve فاکس هم مجهز شده که به گفتهٔ فورد، تجربهٔ سواری مطمئن‌تر و کنترل‌شده‌تری را فراهم می‌کند.

 

فورد F150 ترمور ۲۰۲۴

 

این کمک‌فنرها که به‌عنوان آپشن ارائه می‌شوند، به الگوریتم‌های آفرود فورد پرفورمنس مجهز هستند که امکان تنظیم صدها بار در ثانیه را به کنترل الکترونیکی تعلیق می‌دهد تا با شرایط متغیر مسیر سازگار شود. به گفتهٔ فورد، این کمک‌فنرهای فاکس مکمل سیستم تعلیق پنج اتصالی عقب رپتور هستند.

یکی از به‌روزرسانی‌های مهم F150 ترمور، ارائهٔ یک وینچ اختصاصی است. این وینچ به‌گونه‌ای طراحی شده که روی سپر ماژولار ترمور نصب شود. علاوه بر این، برای این نسخهٔ آفرودی نمای جلویی جدیدی با جلوپنجرهٔ سراسری مشکی‌رنگ و تریم نارنجی طراحی شده است. برچسب TERMOR روی گلگیرهای عقب، پله رکاب‌های اختصاصی و دوخت تزئینی در داخل نیز از دیگر ویژگی‌های F150 ترمور مدل ۲۰۲۴ هستند. همچنین این مدل حالا به‌صورت استاندارد با پیشرانهٔ ۵ لیتری V8 متعلق به موستانگ ارائه می‌شود که ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۵ نیوتن متر گشتاور دارد.

F150 رپتور اما همچنان از همان موتور ۳.۵ لیتری V6 توئین توربو استفاده می‌کند که ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتن متر گشتاور دارد درحالی‌که زیر کاپوت رپتور R نیز کماکان پیشرانهٔ ۵.۲ لیتری V8 سوپرشارژ قرار خواهد گرفت. بااین‌حال، به گفتهٔ فورد قدرت این موتور برای مدل ۲۰۲۴ به بیش از ۷۰۰ اسب بخار افزایش پیدا می‌کند. قیمت فورد F150 ترمور از ۶۵,۹۴۵ دلار، F150 رپتور از ۷۹,۹۷۵ دلار و رپتور R از ۱۱۸,۵۹۰ دلار آغاز می‌شود.

 

فورد F150 ترمور ۲۰۲۴

 

 

دیدگاه های کاربران (0)

نظر خود را بنویسید